BBC tudósító kihallgatja Trumpot az amerikai marhaexportról

A BBC amerikai külügyi tudósítója, Tom Bateman, nemrégiben kérdéseket tett fel Donald Trump elnöknek az Egyesült Királyság azon döntésével kapcsolatban, hogy nem fogad el bizonyos típusú amerikai marhahúst. Ez az eszmecsere az Ovális Irodában zajlott, amikor Trump és Keir Starmer miniszterelnök bejelentettek egy új kereskedelmi megállapodást. Az Egyesült Királyság élelmiszerbiztonsági szabályai között szerepel, hogy tilos a kezelt marhahús és a klóros csirke importja, és a hivatalos források szerint ezek a szabályok a megállapodás ellenére is érvényben maradnak.

A Fehér Ház közlése szerint a kereskedelmi megállapodás millió dolláros piacnyitást biztosít az amerikai marhahús, etanol és más mezőgazdasági termékek számára. A bejelentés hatására az S&P 500 tőzsdeindex 9,5%-kal emelkedett, ami a legnagyobb egy nap alatt elért növekedés 2008 óta. A brit miniszterelnök a legnagyobb üzleti vezetők előtt hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államokkal folytatott kereskedelmi háború nem áll az Egyesült Királyság érdekei mellett.

A BBC tudósítója, Michelle Fleury, részletesen elemzi, hogy mit jelent az importadó az Egyesült Államok és más országok számára. A BBC Verify munkatársa, Ben Chu, pedig megvizsgálta, hogyan sikerült a kancellárnak betartani a költségvetési szabályokat a tavaszi állásfoglalás során, annak ellenére, hogy a kormány kölcsönzési költségei megugrottak. A kormányzati intézkedések és a médiafigyelem középpontjába került a postai szolgáltatások volt vezetője, Paula Vennells, akit három napon keresztül faggattak a téves vádemelésről, amely több száz postai alkalmazottat érintett. Vennells most először beszél az ügyről tíz év után.

A hírek között szerepel a Spirit AeroSystems ügye is, amely a Boeingtől kapott hibás alkatrészekkel kapcsolatos információkat hozott nyilvánosságra egy volt minőségellenőr. Az üzleti élet más területein is érdekes fejlemények zajlanak. Charlotte Tiplady és Elliot Barton például Liverpoolban közösen építette fel szépségipari birodalmukat, a Tatti Lashes-t. Eközben az Ocado, a brit online élelmiszerbolt, robotkarokat integrált legújabb raktárába Luton közelében, ami újabb lépés a technológiai fejlődés irányába.

A BBC World News legfrissebb nemzetközi üzleti hírei között található, hogy egy volt postai alkalmazott, Jo Hamilton, aki a Horizon IT botrány kapcsán rendezte ügyét a kormánnyal, kifejezte bűntudatát az ügy kapcsán. A Kentben élő emberek is megosztják pénzügyi tapasztalataikat a szerdai költségvetés előtt, ami újabb lehetőséget teremt a közvélemény számára, hogy részt vegyen a diskurzusban.

Mohsin Issa, az Asda harmadik legnagyobb brit szupermarket tulajdonosának egyik fele, bejelentette, hogy átadja a bolt irányítását. A Robotical nevű cég képviselője, Sandy Enoch is beszélt arról, hogy miért kellett átalakítaniuk az oktatási robotokkal foglalkozó cégük irányvonalát a mesterséges intelligencia fejlődése miatt. Hovhannes Avoyan, a Picsart nevű képszerkesztő és videóvágó alkalmazás alapítója is megosztotta tanácsait a vállalatvezetők számára, a BBC „CEO Secrets” sorozatában.

A hírekhez kapcsolódó archív felvételek között látható Anita Roddick, a The Body Shop alapítója, aki egy 1984-es interjúban beszél cége sikeréről. A kereskedő figyelmeztette a BBC-t a kiskereskedelmi dolgozók ellen irányuló támadások növekedésére, ami a közelmúlt eseményei fényében különösen aggasztó jelenség.

Forrás: https://www.bbc.com/news/videos/cpqej7qyl8po

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük