Kilenc hónapnyi űrutazás után végre visszatért a Földre Butch Wilmore és Suni Williams, a NASA űrhajósai. A SpaceX kapszulájuk gyors és látványos re-entry-t hajtott végre a Föld légkörébe, mielőtt négy ejtőernyő kinyílt, és a jármű egy lágy érkezéssel csapódott a Florida partjainál. A helyszínen egy delfin csapat is körözött a kapszula körül, ami még különlegesebbé tette a visszatérést. Amikor a mentőhajó kiemelte őket a vízből, az űrhajósok boldogan integettek, miközben segítettek nekik kiszállni a kapszulából, amihez csatlakozott Nick Hague és Aleksandr Gorbunov is, akik szintén a küldetés tagjai voltak. Steve Stich, a NASA Kereskedelmi Űrhajós Programjának vezetője egy sajtótájékoztatón elmondta, hogy a legénység nagyszerű állapotban van. Ezzel a küldetéssel véget ért egy olyan időszak, amely eredetileg csupán nyolc napra volt tervezve, de a kapszula technikai problémái miatt drámaian meghosszabbodott.
Joel Montalbano, a NASA Űrműveleti Misszió Igazgatóságának helyettes adminisztrátora is kifejezte örömét a sikeres visszatérés kapcsán, kiemelve, hogy a SpaceX nagyszerű partner volt a küldetés során. Az út hazafelé összesen 17 órát vett igénybe. A hosszú súlytalanság után az űrhajósokat hordágyra helyezték, ami a hosszú ideig tartó űrbeli tartózkodás után szokásos eljárás. Őket orvosi csapat vizsgálja meg, mielőtt újra találkozhatnak családjukkal. Helen Sharman, Nagy-Britannia első űrhajósa, hangsúlyozta, hogy az űrhajósok számára a legfontosabb az lesz, hogy újra láthassák barátaikat és családtagjaikat, akikkel a karácsonyt tervezték eltölteni.
Wilmore és Williams küldetése 2024 júniusában kezdődött, amikor részt vettek a Boeing által kifejlesztett Starliner űrhajó első ember által végzett tesztrepülésén. Azonban a kapszula útközben több technikai problémával is szembesült, ami miatt úgy döntöttek, hogy nem kockáztatják az űrhajósok hazautazását. A Starliner végül üresen tért vissza a Földre szeptember elején, ami azt jelentette, hogy új szállítási megoldásra volt szükség a páros számára. A NASA ezért a következő ütemezett SpaceX repülést választotta, amely szeptember végén érkezett az ISS-re. Az új kapszula két űrhajóssal indult, így két szabad ülés állt rendelkezésre Wilmore és Williams számára a hazautazáshoz, azonban az út eredetileg hat hónaposra volt tervezve, ami a páros tartózkodását egészen mostanáig meghosszabbította.
A NASA űrhajósai pozitívan álltak a hosszabb űrbeli tartózkodáshoz, és számos kísérletet végeztek az űrállomáson, emellett űrsétákat is tartottak, Suni Williams pedig rekordot állított fel azzal, hogy ő töltötte a legtöbb órát a Nemzetközi Űrállomás külső részén. Karácsonykor a csapat Mikulás sapkában és rénszarvas agancsban öltözködött, ezzel egy ünnepi üzenetet küldtek a Földre, ahol eredetileg tervezték, hogy ünnepelnek.
Bár az űrhajósokat „megszorultnak” írták le, valójában sosem voltak veszélyben, hiszen a küldetés alatt mindig voltak űrhajók, amelyek a szükség esetén segíthettek a hazatérésben. Most, hogy végre hazaértek, a következő állomás a Johnson Űrközpont Houstonban, Texasban van, ahol orvosi szakemberek vizsgálják meg őket. Az űrben töltött hosszú idő hatással van a testre, az űrhajósok csonttömeget veszítenek, izomgyengeséggel és vérkeringési problémákkal küzdenek. A folyadékok eloszlása is befolyásolhatja a látást, és a testnek időre van szüksége, hogy visszatérjen a normális állapotba. Az űrhajósoknak széleskörű edzésprogramot kell követniük, hogy alkalmazkodjanak a gravitációhoz. A brit űrhajós, Tim Peake elmondta, hogy a visszaállás időigényes lehet, hiszen a test eleinte nehezen alkalmazkodik a Földi környezethez.
Wilmore és Williams a fedélzeten tett interjúk során elmondták, hogy jól felkészültek a váratlanul hosszabbra nyúlt küldetésre, de voltak dolgok, amiket nagyon vártak, hogy újra átélhessenek, például a családjukkal való találkozást, a kutyáik simogatását és a tengerbe ugrást. Az űrhajósok számára a Földre való visszatérés nem csak a gravitációval való találkozást jelenti, hanem azt is, hogy végre újra otthon lehetnek, és élvezhetik az élet apró örömeit.