A Legális Segély Szolgálat online rendszeréből „jelentős mennyiségű” magánadatot, köztük a bántalmazás áldozatainak adatait is ellopták. Az Igazságügyi Minisztérium tájékoztatása szerint az ügynökség szolgáltatásait áprilisban hackelték meg, és az adatokat 2010-ig visszamenőleg töltötték le. A BBC értesülései szerint több mint kétmillió információt loptak el, a jogi segélyrendszer minden területét érintve, beleértve a családon belüli bántalmazás áldozatait, családi ügyekben érintetteket, valamint másokat, akik büntetőeljárás alatt állnak.
A Minisztérium nyilatkozata szerint az ellopott adatok között szerepelhettek a kérelmezők címei, születési dátumai, személyi azonosító számok, bűnügyi előélet, munkahelyi és pénzügyi adatok, például adósságok és kifizetések. A Legális Segély Ügynökség vezérigazgatója, Jane Harbottle elnézést kért, hangsúlyozva, hogy megérti, ez a hír „megdöbbentő és felkavaró lesz az emberek számára”. Sarah Sackman igazságügyi miniszter a Képviselőházban elmondta, hogy jelenleg nincs arra utaló jel, hogy más kormányzati rendszerek is érintettek lennének a biztonsági résen.
A minisztérium közölte, hogy bár az első kibertámadást áprilisban észlelték, azóta kiderült, hogy az incidens „kiterjedtebb, mint eredetileg gondolták”. Ezen kívül figyelmeztették a közönséget, hogy legyenek éberek a gyanús tevékenységekkel, beleértve az ismeretlen üzeneteket vagy telefonhívásokat, és frissítsenek minden potenciálisan érintett jelszót. „Ha kétségei vannak azzal kapcsolatban, akivel online vagy telefonon kommunikál, függetlenül ellenőrizze a személyazonosságát, mielőtt bármilyen információt megosztana vele” – tették hozzá.
A minisztérium együttműködik a Nemzeti Bűnügyi Ügynökséggel és a Nemzeti Kibervédelmi Központtal, és értesítette az Információs Biztos Hivatalát is. A jogi segélyt azok számára kínálják, akik jogosultak rá, hogy fedezze a jogi tanácsadás, családi mediáció és bírósági vagy törvényszéki képviselet költségeit. Ide tartoznak azok is, akik bántalmazás vagy súlyos veszély, diszkrimináció, kényszerített házasság kockázatának vannak kitéve, valamint azok, akik büntetőügyekben védekeznek.
A Legális Segély Ügynökség online digitális szolgáltatásait, amelyeket a jogi segélynyújtók használnak munkájuk nyilvántartására és a kormánytól való kifizetések lebonyolítására, offline állították. A Jogász Társaság, amely a jogi szakmát képviseli, azt nyilatkozta, hogy a Minisztériumnak „azonnal meg kell ragadnia a helyzetet”, és egyénileg kell értesítenie minden érintettet. „Extrém aggasztó, hogy a közönség tagjainak személyes adatai kompromittálódtak” – tették hozzá.
Ez az ügynökség a legújabb áldozata a közelmúltban történt kibertámadások sorozatának, amelyek tömeges zűrzavart okoztak. E hónap elején a luxusáruház, a Harrods bejelentette, hogy „korlátozta az internet-hozzáférést az üzleteinkben”, miután megpróbáltak hozzáférni a rendszereikhez. Az áprilisi Marks & Spencer elleni támadás több millió fontnyi forgalomkiesést okozott, és nehézségeket okozott a szolgáltatások normalizálásában. Hasonló incidens történt a Co-opnál is, amelynek következtében le kellett zárnia IT-rendszereinek egyes részeit, és megzavarta a friss készletek szállítását. Az ilyen típusú támadások világossá teszik, hogy a digitális biztonság egyre fontosabbá válik, különösen olyan érzékeny adatokkal dolgozó intézmények esetében, mint a jogi segélynyújtás.